Nations League

Zvicra turpëron Belgjikën dhe kualifikohet në fazën finale

Zvicra ka bërë një përmbysje spektakolare që do të mbahet mend gjatë. Pas një disavantazhi 2-0 në fillim të ndeshjes, vendasit kanë...

Nations League

Gjermani-Holandë, gjithçka për t’u luajtur dhe asgjë për t’u humbur

Këtë periudhë, por vitin e kaluar, Gjermania ishte kampione bote, e renditur e para nga FIFA në gjithë globin. Ajo konsiderohej gjerësisht...

Futboll

Ana e errët e futbollit, ish-shoku i Hysajt tregon si e dhunuan te Napoli

E mbani mend Jonathan de Guzman? Bëhet fjalë për një mesfushor, i cili në karrierën e vet ka luajtur për Feyenoord dhe...

Lajmet KryesoreMë shumë nga Lajmet Kryesore

Bonucci kundërsulmon, pas vërshëllimave: Italia duhet të rritet, edhe tifozët e saj

Mbrëmja e fundit me axurrët e Leonardo Bonuccit është një nga ato, që mbrojtësi...

Milinkovic-Savic dhe më shumë; zbardhet plani i Marotta tek Interi

Zyrtarizimi është duke ardhur, pritet të bëhet së shpejti. Giuseppe Marotta do të jetë...

Sarri krenar: Napoli me mua mori 91 pikë, më shumë se kaq…

Maurizio Sarri ka lënë një shenjë të prekshme te Napoli. Nën drejtimin e tij,...

Spanja kthehet te fitorja falë një të panjohuri

Spanja ka mundur 1-0 Bosnje Hercegovinën në miqësoren e zhvilluar mbrëmjen e sotme në...

FutbollMë shumë nga Futboll

Milinkovic-Savic dhe më shumë; zbardhet plani i Marotta tek Interi

Zyrtarizimi është duke ardhur, pritet të bëhet së shpejti. Giuseppe Marotta do të jetë...

Pas skocezëve, radha e tifozëve të Uellsit për të “pushtuar” Shqipërinë

Nëse humbja me Skocinë mund të cilësohet si dramatike, për gjithë pasojat që ka...

Barcelona kërcënon Dembele: Ndrysho, ose nuk do të luash!

Ousmane Dembélé vazhdon të jetë në qendër të mediave në Spanjë dhe Francë, këto...

Turqia ankohet në UEFA, arbitri i premtoi Suedisë dy penallti!

Polemika të mëdha në Turqi për disa deklarata të sulmuesit suedez Marcus Berg, pas...

Lajme te tjeraMë shumë nga Lajme te tjera

Piloti i Moto GP i ikën policisë në autostradë me shpejtësi: Po shkoja te gjyshi i sëmurë

Momenti i keq për pilotin italian të garave të motoçiklizmit Romano Fenati vijon ende....

Wilder: Qëndroj gjithnjë larg talesheve, por ato vijnë tek unë

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampioni i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC,...

Golden State në krizë, Lakers “fluturojnë” me 51 pikët e LeBron

Vijon kriza e skuadrës së Golden State, që sot pësoi humbjen e tretë radhazi,...

Zverev fiton turneun e Londrës, “leksion” Djokovic në finale

Tenisti gjerman Alexander Zverev është shpallur fitues i finaleve të turneut ATP Championship, pas...

Më shumë lajme

Më shumë lajme

Facebook

Instagram